Adwokat Katarzyna Bórawska jest prawnikiem z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu gdzie między innymi reprezentowała swój uniwersytet w międzynarodowym konkursie prawniczym Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition. Następnie odbyła staż w Ambasadzie RP w Waszyngtonie oraz staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli gdzie uczestniczyła w pracach m.in. Komisji Spraw Zagranicznych (AFET) oraz Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony (SEDE).

Kancelaria Adwokacka Toruń - prawnik Katarzyna Bórawska

Adwokat Katarzyna Bórawska jest prawnikiem z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu gdzie między innymi reprezentowała swój uniwersytet w międzynarodowym konkursie prawniczym Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition. Następnie odbyła staż w Ambasadzie RP w Waszyngtonie. Po ukończeniu studiów w związku z zainteresowaniami dotyczącymi polityki zagranicznej odbyła staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli gdzie uczestniczyła w pracach m.in. Komisji Spraw Zagranicznych (AFET) oraz Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony (SEDE).

Aplikację adwokacką ukończyła w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Toruniu, którą zakończyła pozytywnym złożeniem egzaminu adwokackiego, z najlepszym wynikiem na roku i wpisem na listę adwokatów, prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Toruniu. Obecnie adwokat Katarzyna Bórawska zajmuje się przede wszystkim prawem rodzinnym, karnym i gospodarczym. Posiada szczególne doświadczenie w zakresie procedury cywilnej i strategii sądowej. Obecnie prowadzi kompleksową obsługę zagranicznych podmiotów korporacyjnych, reprezentuje też wielu obcokrajowców w postępowaniach sądowych na terenie naszego kraju. Biegle mówi w języku angielskim oraz w stopniu podstawowym komunikuje się po flamandzku.

Rozwody

Adwokat K. Bórawska specjalizuje się w pomocy prawnej przy przeprowadzaniu rozwodów zarówno tych z orzeczeniem o winie jak i tych z odstąpieniem od jej orzekania. Naturalnie prowadzimy także sprawy dotyczące podziału majątku oraz opieki nad dziećmi -->

Alimenty

Prowadzimy także wiele procesów dotyczących należności alimentacyjnych, gdzie reprezentujemy zarówno matki jak i ojców. Zajmujemy się sprawami dotyczącymi uzyskania alimentów, ich podwyższenia oraz obniżenia.-->

Sprawy karne

Kancelaria B-Legal świadczy pomoc prawną osobom fizycznym w zakresie postępowań karnych, w postępowaniu wykonawczym, postępowaniach karno-skarbowych i w sprawach o wykroczenia. Adwokat reprezentuje także osoby prawne oraz przedsiębiorców, których interesy zostały naruszone przestępstwem.-->

Kancelaria Prawna B-Legal, prawnik Toruń - Rekomendacje

Pani adwokat Katarzyna Bórawska bardzo mi pomogła w najtrudniejszych dla mnie chwilach. Rozwodząc się z mężem byłam kompletnie zdezorientowana i bezsilna. Cieszę się, że trafiłam na Panią mecenas do której mogłam zadzwonić o każdej porze z naprawdę błahymi ( a wtedy dla mnie ważnymi) pytaniami. Rozwodząc się uzyskałam nie dość, że większą część majątku to jeszcze alimenty na moją rzecz. Bardzo serdecznie polecam Panią adwokat!

Anna Okojska
klientka

Jestem zadowolony z usług adwokat Bórawskiej. Wybroniła mnie z kary więzienia, a już nie chcę tam więcej wracać także jestem jej wdzięczny, że mogę być na wolności. Kolegę z celi też obroniła z zarzutów.

Tomasz Kwaśniewski
klient

Pani adwokat jest bardzo profesjonalna, ale co było dla mnie najważniejsze to fakt że mogłem do niej zadzwonić o każdej porze. Współpraca była solidna i rzeczowa. Bardzo polecam.

Marek Laskowski
klient

Kancelaria Adwokacka B-Legal Toruń, adwokat rozwodowy Katarzyna Bórawska